Magnetinio rezonanso tomografija (MRT)

Magnetinio rezonanso tyrimas atliekamas ,,Sveikatos arka“ partnerių diagnostikos centre ,,Affidea Lietuva“.

Saugiausias, nesukeliantis jokio šalutinio efekto, atliekamas naudojant pažangiausią medicininę įrangą, tyrimo metodas. MRT tyrimo metu, tarpusavyje veikiant stipriam magnetiniui laukui ir radijo dažnio bangoms, yra matomas detalus vidaus organų ir minkštųjų audinių vaizdas. MRT procedūra yra visiškai neskausminga, saugi ir nesukelianti jokių neigiamų šalutinių efektų. Magnetinio rezonanso tomografijos metu pacientas atsigula ant specialaus, paminkštinto medicininio gulto, visos procedūros metu pacientas gali nutraukti tyrimą arba išsikviesti tyrimą atliekantį technologą, paspaudžiant specialią pompą. Siekiant neišgąsdinti paciento ir sušvelninti tyrimo metu aparato leidžiamus garsus, pacientui yra uždedamos specialios ausinės arba duodami ausų kištukai. Gauti vaizdai yra vertinami gydytojo radiologo.

Magnetinio rezonanso tyrimas užtrunka nuo 15 minučių iki 1 valandos, procedūra nereikalauja ypatingo pasiruošimo (pacientui nereikia atsisakyti įprasto maisto ar vaistų). Prieš procedūrą kliento bus paprašyta užpildyti specialią anketą, norint išsiaiškinti, ar nėra jokių kontraindikacijų jai atlikti. Pacientams, jaučiantiems diskomfortą uždarose erdvėse, kaip alternatyva gali būti pasiūlyta atviro tipo MRT.

Magnetinio rezonanso tomografija pritaikyta atlikti stuburo, sąnarių, dubens ir kt. tyrimus be ir su kontrastine medžiaga. Tyrimo tikslas – kuo tiksliau diagnozuoti paciento ligą.