Pėdų kompiuterinis tyrimas

 

Tyrimas rekomenduojamas:

 • pacientams, besiskundžiantiems įvairiais pėdos pakitimais: plokščiapėdyste, šleivapėdystė, aukštu pėdos skliautu, diabetine pėda ir t. t.;
 • kamuojamiems padų ar kojų maudimu, kurį sukelia pėdoms tenkantis per didelis krūvis;
 • klientams, kuriems sunku rasti patogų apavą.

Klinikoje „Sveikatos arka” pėdų tyrimas atliekamas moderniu padobarografu – įrenginiu su specialia programine įranga, kuris parodo tikslų trimatį pėdos vaizdą. Duomenys perduodami į kompiuterį, kuris analizuoja juos ir pateikia tyrimo rezultatus. Specialistas remdamasis šia informacija apibūdina paciento pėdų būklę ir pateikia rekomendacijas. Šiandien tai yra viena moderniausių tokio pobūdžio įrangų Europoje, kuri naudojama ir mūsų klinikoje.

Pėdų kompiuterinis tyrimas metu pacientas eina ant specialaus kilimėlio, kuris matuoja slėgio stiprumą įvairiose pėdos zonose ir jo pokyčius ėjimo metu. Padobarografo pagalba galima įvertinti anatominę pėdos sandarą, jos ašis, pasisukimą.

Regeneracinė sąnarių terapija, taikant LIPOGEMS® technologiją

LIPOGEMS®

Unikalus sąnarių gydymo būdas regeneracinėmis ląstelėmis. Tai autologinė procedūra, padedanti atstatyti dėl įvairių priežasčių pažeistus audinius. Šios terapijos metu iš paciento paimtas riebalinis audinys specialiai paruošiamas ir itin plonomis adatomis vėl suleidžiamas tam pačiam pacientui į gydomą vietą. LIPOGEMS® technologija apdorotame audinyje išsaugomos biologinės natūralaus jungiamojo audinio savybės.

Šia technologija galima gydyti visus sąnarius. Taip pat rekomenduojama taikyti, gydant sporto metu patirtas traumas bei kitas ortopedines ligas. Padeda sumažinti skausmą, esant artritui, degeneraciniams stuburo, sausgyslių ir sąnarių pakitimams bei kt. Pacientams, sergantiems onkologinėmis ligomis, jis švirkščiamas ir į radioterapijos pažeistus audinius.

LIPOGEMS® technologija ypač efektyvi, lenkianti įprastas gydymo priemones. Toks gydymo metodas tinka ne tik jauniems, bet ir vyresnio amžiaus žmonėms. Rezultatai ir pacientų atsiliepimai tik teigiami.

 

Pagal šią sistemą paruoštas riebalinis paciento audinys pasižymi šiomis gydomosiomis savybėmis:

 • gerina natūralią sąnario ertmėje esančio riebalinio audinio veiklą;
 • prisideda prie savaiminės sąnario kapsulės kremzlinio audinio regeneracijos;
 • sumažina trintį tarp sąnarių ir aplinkinių audinių bei tarp įvairių judančių sąnario komponentų bei kremzlinių plokštelių;
 • pagerina sąnario kapsulės sutepimą ir apsaugo kremzlinį audinį;
 • padeda išlaikyti tarpsąnarinius tarpus;
 • skatina natūralią pažeistų ląstelių ir audinių regeneraciją ir tokiu būdu padeda natūraliam gijimo procesui.

 

LIPOGEMS® technologijos privalumai:

 • kadangi riebalinis audinys apdorojamas mechaniniu būdu, išsaugomas maksimalus regeneracinių ląstelių gyvybingumas;
 • procedūra yra minimaliai invazinė, pasižyminti minimalia rizika;
 • kadangi pacientui suleidžiamas jo paties riebalinis audinys, procedūra maksimaliai saugi, ir nėra atmetimo reakcijos;
 • nesudėtinga ir neilgai trunka – apie 45-60 min.
 • nereikia specialaus išankstinio pasiruošimo;
 • pacientas namo išleidžiamas tą pačią dieną;
 • taikoma vietinė nejautra;
 • sudėtingų chirurginių operacijų alternatyva, galinti apsaugoti net nuo sąnarių keitimo operacijos.

 

Ši technika sparčiai populiarėja visame pasaulyje ir yra taikoma jau 23-jose šalyse.

Piršto operacijos

Klinikoje ,,Sveikatos arka“ yra atliekamos piršto operacijos – spragsinčio piršto operacija. Operuoja tik aukščiausios kvalifikacijos specialistai. Esant sausgyslės arba sausgyslės dangalų uždegimui, sutrinka pirštų lenkimas ir tiesimas, kartais pirštai visai neišsitiesia. Uždegimo pasėkoje, piršto judesiai tampa skausmingi, o lankstant pirštas užstringa ir ,,spragsi“. Ligos gydymui yra taikomas operacinis gydymo metodas.

Reabilitacinis gydymas

Kaune atliekamas reabilitacinis gydymas

Reabilitacinis. Mūsų klinikoje profesionali specialistų komanda siūlo kompleksinį reabilitacinį gydymą po traumų ir operacijų:

 • kineziterapiją – gydomąją mankštą su modernia įranga: REDCORD, TRX, CPM pasyvaus judesio įranga, Pressleg ir kt.;
 • fizioterapijos procedūras, su šiuolaikiniais aparatais;
 • gydomąjį masažą;
 • vandens procedūras (vertikalios vonios, povandeninis masažas).

Magnetinio rezonanso tomografija (MRT)

Diagnostikos centre atliekamas pažangus magnetinio rezonanso tyrimas (MRT)

Saugiausias, nesukeliantis jokio šalutinio efekto, atliekamas naudojant pažangiausią medicininę įrangą, tyrimo metodas. MRT procedūros metu yra matomas detalus vidaus organų ir minkštųjų audinių vaizdas.

Magnetinio rezonanso tyrimas atliekamas ,,Sveikatos arka“ partnerių diagnostikos centre ,,Affidea Lietuva“.

Saugiausias, nesukeliantis jokio šalutinio efekto, atliekamas naudojant pažangiausią medicininę įrangą, tyrimo metodas. MRT procedūros metu yra matomas detalus vidaus organų ir minkštųjų audinių vaizdas. MRT tyrimo metu, tarpusavyje veikiant stipriam magnetiniui laukui ir radijo dažnio bangoms, yra matomas detalus vidaus organų ir minkštųjų audinių vaizdas. Magnetinio rezonanso tomografijos procedūra yra visiškai neskausminga, saugi ir nesukelianti jokių neigiamų šalutinių efektų. Magnetinio rezonanso tyrimo metu pacientas atsigula ant specialaus, paminkštinto medicininio stalo, visos procedūros metu pacientas gali nutraukti tyrimą arba išsikviesti tyrimą atliekantį technologą, paspaudžiant specialią pompą. Siekiant neišgąsdinti paciento ir sušvelninti tyrimo metu aparato leidžiamus garsus, pacientui yra uždedamos specialios ausinės arba duodami vienkartiniai ausų kištukai. Gauti vaizdai yra vertinami gydytojo radiologo.

Magnetinio rezonanso tyrimas užtrunka nuo 15 minučių iki 1 valandos, procedūra nereikalauja ypatingo pasiruošimo (pacientui nereikia atsisakyti įprasto maisto ar vaistų). Prieš procedūrą kliento bus paprašyta užpildyti specialią anketą, norint išsiaiškinti, ar nėra jokių kontraindikacijų jai atlikti. Pacientams, jaučiantiems diskomfortą uždarose erdvėse, kaip alternatyva gali būti pasiūlyta atviro tipo MRT.

Magnetinio rezonanso tomografija pritaikyta atlikti stuburo, sąnarių, dubens ir kt. tyrimus be ir su kontrastine medžiaga. Tyrimo tikslas – kuo tiksliau diagnozuoti paciento ligą.

 

Sąnario punkcija

Sąnario punkcija, arba artrocentezė – procedūra, kurios metu su adata punktuojama sąnario ertmė, iš kurios ištraukiama šiek tiek sąnarių skysčio. Sąnario punkcija atliekama, siekiant pagerinti paciento būklę, kai skauda sąnarį ar sąnarys ištinęs.

Išankstinis pasiruošimas sąnario punkcijos procedūrai nėra reikalingas. Be to, pati procedūra atliekama itin greitai. Klinikoje „Sveikatos arka” atliekama ir sąnario punkcijos procedūra su vaistų leidimu.

Procedūros privalumai:

 • metodas tiksliai nustato sąnario susirgimo kilmę;
 • greitas atlikimas;
 • nereikalingas išankstinis pasiruošimas gydymui.